Kronika policyjna
We wtorek (19.04) , około godziny 21-ej bełchatowscy policjanci otrzymali pilne wezwanie – o pomoc prosiły dwie kobiety mieszkający w Oleśniku. Kilka chwil  wcześniej , nieznany kobietom sprawca wybił kamieniem wartą 350 złotych szybę w drzwiach wejściowych budynku i uciekł.  Niezwłocznie przekazana informacja o dokonanym przestępstwie i szybka reakcja doprowadziła do zatrzymania 50-latka, który zmierzając pieszo do Bełchatowa , na widok policyjnego radiowozu rzucił się do ucieczki i został zatrzymany po krótkim pieszym pościgu. Wandala rozpoznały obydwie mieszkanki domu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany – badanie trzeźwości wykazało obecność 2,28 promila alkoholu w jego organizmie.                      
Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa uszkodzenia mienia.
                                                                    ***
Stróże prawa dzisiejszej nocy zatrzymali także dwóch 18-latków i 19-latka – mieszkańców gminy Bełchatów. Są oni podejrzani o uszkodzenie wartej około 1000 złotych szyby przedniej, w zaparkowanym na prywatnej posesji w Ławach mercedesie sprinterze.      Zdarzenie miało miejsce około 0.30, a interweniujący na miejscu policjanci trafnie wytypowali i chwilę później zatrzymali sprawców - w sąsiedniej wsi raczyli się oni alkoholem i radowali z dokonanej w imieniu jednego z nich zemsty. 
W chwili zatrzymania podejrzani byli nietrzeźwi (mieli odpowiednio: 0,7; 0,92;  1,76 promila alkoholu w organizmie).  
Zatrzymanym wandalom grożą kary do pięciu lat pozbawienia wolności.
                                                                                                                                           ***
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Dobiecinie, na drodze wiodącej z Bełchatowa do Bogdanowa. Kierujący motocyklem yamaha 21-letni bełchatowianin zderzył się czołowo z jadąca z przeciwka osobową mazdą, kierowaną przez 20-letniego, trzeźwego mieszkańca gminy Bełchatów.                                                                                                

Motocyklista w wypadku doznał poważnych urazów głowy oraz złamania podudzia i został hospitalizowany. Trwa policyjne badanie okoliczności wypadku i ustalanie jego sprawcy.